קטגוריות


אנחנו = מה שאנו אוכלים


תזונה, אימון, wellnes,

13/05/13

הדרך בה אנו אוכלים, משקפת את הדרך בה אנחנו מתייחסים לחיים שלנו - אם אני רעב לחיים, אוכל לא ישביע אותי, רק יעשה אותי רעב יותר! אם אני מאפשר לענק שבתוכי להתבטא, אני כבר לא צריך להיות ענק בעצמי.

לכל שינוי בהרגלי התזונה, יש השפעה כבירה על כל היבט אחר בחיינו, אוכל הוא דבר בסיסי ושינוי בו יוצר טרנספורמציה אדירה.

סדנאות דיאטה משמינות כי חושבים על אוכל כאשר למעשה, צריך לחשוב על החיים: מה אני רוצה מהחיים שלי, מה אני באמת רוצה מהחיים.

הגשמה עצמית משביעה, דיאטה מרעיבה. אי אפשר להכניס את החיים ללאפה, אם את רעבה תמיד, את רעבה לחיים, לא לאוכל. אז מה עושים ?

לבנות עולם אישי של מטרות ושל הגשמה עצמית הממלאת אותי, ומשביעה את הרעב הנפשי והרוחני.
ללמוד להקשיב לגוף, לשפה הפשוטה והישירה שלו שמצילה אותנו מהסיבוכים של עצמנו.
להשתמש בגוף ובצרכים שלו כמנוף להתפתחות אישית.
לדעת ליצור את חיי תוך הקשבה לכל הממדים בהרמוניה, גוף, רגש, דמיון, מחשבה, ונשמה.
לתת כלים בידי המשתתפים להתייחס לאכילה וצרכי הגוף באופן נעים ונכון, בלי להשתגע.
כלים ושיטות מעולם החסידות והקבלה לכוונת האכילה, כולל ברכות.

בתהליך נשים לב לדפוסי המחשבה וההתנהגות שלנו ביחס לגוף, שאינם משרתים אותנו. אחד ההרגלים הנפוצים הוא עיסוק מופרז בדיאטה.הדיאטה היא רק סימפטום, השמנה היא רק סימפטום, לדרך שאנו מתייחסים לחיים. התייחס לחיים שלך כמו שאתה באמת רוצה ולא תצטרך לעשות דיאטות. כל משתתפת תפרוץ דרך במטרות האישיות שלה שאינן קשורות בתזונה. ובנוסף תתמודד עם דימוי הגוף שלה ועם דפוסי האכילה ותזהה בהם את האמונות שיש לה על החיים - צעד ראשון ליצירת שינוי.

 השינוי יתבטא בראש ובראשונה בחיים, וכתוצר לוואי גם בתזונה. נעבור להשתמש בשפת האנרגיה במקום בשפת הדיאטה: איך אני רוצה להרגיש במקום מה אסור לי לאכול. נלמד להתכונן לאכילה ולשים לב לכוונות שלנו והשפעתם על האוכל ועלינו.

נלמד לאהוב את גופנו ולכבד אותו כמקור להתפתחות רגשית ורוחנית. בתהליך נשים לב לדפוסי המחשבה וההתנהגות שלנו ביחס לגוף, שאינם משרתים אותנו. אחד ההרגלים הנפוצים הוא עיסוק מופרז בדיאטה. הדיאטה היא רק סימפטום, השתמש בגוף וצרכיו כמנוף להתפתחות אישית. לדעת ליצור את חיי תוך הקשבה לכל הממדים בהרמוניה, גוף, רגש, דמיון, מחשבה, ונשמה.לתת כלים בידי המשתתפים להתייחס לאכילה וצרכי הגוף באופן נעים ונכון, בלי להשתגע. באמצעות כלים ושיטות מעולם החסידות והקבלה .

 


נכתב על ידי ורד צבעון בכר
127 צפיות


<< למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא >>


הוספת תגובהנעלמו כאבי הראש והבטן הכרוניים. אני מלא אנרגיה והתלהבות מהחיים. אני מרגיש ונראה טוב יותר מאי פעם.

    יורם כהן

הופתעתי לגלות כמה מהר ובקלות יורדים במשקל כאשר קשובים לצרכים האמיתיים של הנשמה ושל הגוף. תודה לך ורד על שיעורים מאלפים, ועל כך שאיפשרת לי למצוא את הייעוד שלי ולהעז ללכת בעקבותיו.

    ברכה ריבלין

ורד צבעון סוחפת לחיים של בריאות ואיזון נפשי ותזונתי

    ד"ר ירון קשטן

כל הזכויות שמורות לורד צבעון | טלפון: 054-5404234 | דוא"ל: veredzivon@barak.net.il
נבנה ע"י: SoftQual