קטגוריות


אודות ורד צבעון בלכר


23/10/11

בס"ד

"שיטת ורד צבעון - לחיות בעוצמה דרך איזון התזונה, הנפש והגוף

ורד צבעון בלכר, מוכרת בעיקר כמי שהביאה לראשונה לארץ את בשורת האירובי בשנות השמונים.
כיום, ורד יועצת ומאמנת לתזונה אינטגרטיבית ולתודעה בריאה ומשנה חיים - באוכל, בגוף, בנפש ובמשקל דרך שיטה שפיתחה - "שיטת Facefood של ורד צבעון - לחיות בעוצמה דרך איזון התזונה, הנפש והגוף".

השיטה מותאמת בעיקר לנשים, הסובלות מאכילת יתר ומעודף משקל. נשים שניסו אין ספור דיאטות עד שלבסוף הבינו שהדיאטות אינן עובדות עבורן. לנשים שרעבות להגשמה ולמימוש.

בשיטת האימון והייעוץ, מלווה ורד נשים במסע חייהן  מהגוף אל הנפש לקראת חיים מלאי משמעות, שמחה והגשמת הייעוד. היא מזהה את מקור הבעיה מהשורש - הבנת הסיבות שגורמות לאכילת יתר ולדימוי גוף עצמי נמוך. היא מלמדת בישול אינטואיטיבי המבוסס על תזונה טבעית. מאבחנת את המהות המולדת של האדם, את מרכז הכוחות והיכולות של המאובחנת וחיבורה לייעודה בחיים ומלווה אותן לפתרון הוליסטי עמוק ולתיקון האכילה לתמיד במימד הפיזי, הרגשי והרוחני, תוך העלאת הדימוי והבטחון העצמי.

 

ורד צבעון בלכר מייסדת השיטה:

ורד התפרסמה כספורטאית אלופה ורצת מרתון בשנות ה-80. לאחר שנות הצלחה בהוליווד, במהלכן למדה את המחול האירובי מג'יין פונדה. היא חזרה ארצה ופתחה לראשונה בישראל את רשת מכוני האירובי שזכו לפרסום ולחשיפה תקשורתית והצלחה משגשגת. ורד הפכה למותג מצליח ולסמל הגוף החטוב.
המשבר של ורד החל כאשר אושפזה לשמירת הריון, ללא יכולת תנועה. בתקופה קצרה, העלתה 40 קילוגרם והגיעה למשקל של  104 קילוגרם. בנקודה זו בחייה, מערכת היחסים עם גופה עלתה על שרטון. והיא מספרת:
"הפסקתי את הפעילות הגופנית ואיבדתי את היכולת  לנהל את חיי. מכאן והלאה המלחמה בכל קילו וקילו הייתה נואשת: עלייה, ירידה, וחוזר חלילה. עשיתי את כל הדיאטות האפשריות, אך המשקל שלי לא השתנה בגרם.
לאחר אין ספור כישלונות, הרמתי ידיים. ברגעי האמת שלי, היה לי ברור שאני אוכלת כתגובה לחוויות הרגשיות הרבות שעוברות עלי ושדיאטה אינה הפתרון עבורי.
עברתי מסעות חיפוש חוצי  גבולות, למדתי טכניקות ריפוי שונות, אבל המהפך האמיתי קרה בשנת 2003, התקרבתי ליהדות ולמדתי פסיכולוגיה יהודית, נחשפתי אל תורת הרמב"ם ולמקורות הקדושים העשירים בדברי חכמה ובסודות לבריאות הנפש והגוף. גיליתי את הקשר ההדוק בין הנפש, הגוף והאוכל.

 

 

הכשרה:

-בוגרת המכללה האקדמית ב"וינגייט"
-בעלת תעודת הסמכה כמאמנת ויועצת תזונה מביה"ס לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק
-בוגרת קורס אימון ב"אימושן" – לצמיחה והתפתחות אישית
-חברה בלשכת המאמנים
-בוגרת  לימודי "אימון בגישה יהודית " -בכוונה
-בוגרת קורס מטפלים לזוגיות בגישה יהודית ב"מרכז דעת "ועוסקת בשלום בית
-לימודי פסיכותרפיה –ריפוי ולימוד הילדה הפנימית 
-בוגרת בית הספר "תורת הנפש" לפסיכולוגיה של הנפש על פי החסידות והקבלה
-מאבחנת  מוסמכת בשיטת התדר האנושי –אבחון  למציאת הייעוד וחיבור למהות הפנימית

 

ורד מספרת: על פיתוח השיטה "לאיזון בגוף בנפש ובתזונה"

"ברגעי האמת שלי, היה לי ברור שאני אוכלת כתגובה לחוויות הרגשיות שעוברות עלי ושדיאטה היא לא הפתרון עבורי.. 
עברתי מסעות חיפוש חוצי גבולות, למדתי טכניקות ריפוי שונות אבל המהפך האמתי קרה בשנת 2003 . חזרתי בתשובה ודרך לימוד של ספרי המקורות הקדושים, גיליתי  את הקשר ההדוק בין הנפש, הגוף והאוכל ומצאתי כלים שעזרו לי למצוא את האיזון בחיי.

הבנות אלו היוו את הבסיס ל-"שיטת ורד צבעון" שבבסיסה עומדת התובנה העמוקה כי הרעב אינו בהכרח צורך פיזי. אלא רעב לחיים של הגשמה עצמית, מימוש ואהבה.

השיטה הינה שיטה יעילה ומוכחת המשלבת בין מודעות לתזונה בריאה והטמעת כלים עוצמתיים מתורת הסוד והקבלה.


ורד מקיימת ימי עיון, סדנאות ומפגשים בנושאי תזונה –גוף –נפש מתוך תובנות חייה, ניסיונה האישי והשכלתה בתחום התזונה, הגוף, הנפש והקבלה.


נכתב על ידי ורד צבעון בלכר
127 צפיות


<< למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא >>


הוספת תגובהנעלמו כאבי הראש והבטן הכרוניים. אני מלא אנרגיה והתלהבות מהחיים. אני מרגיש ונראה טוב יותר מאי פעם.

    יורם כהן

הופתעתי לגלות כמה מהר ובקלות יורדים במשקל כאשר קשובים לצרכים האמיתיים של הנשמה ושל הגוף. תודה לך ורד על שיעורים מאלפים, ועל כך שאיפשרת לי למצוא את הייעוד שלי ולהעז ללכת בעקבותיו.

    ברכה ריבלין

ורד צבעון סוחפת לחיים של בריאות ואיזון נפשי ותזונתי

    ד"ר ירון קשטן

כל הזכויות שמורות לורד צבעון | טלפון: 054-5404234 | דוא"ל: veredzivon@barak.net.il
נבנה ע"י: SoftQual