קטגוריות


מאמרים


נשנושים בריאים – הכי חשוב לאכול עם מודעות ונוכחות 31/01/15

נשנושים בריאים:
לפעמים בא לנו לנשנש משהו, אז רגע לפני שמחסלים חבילה בייגלה/שוקולד/במבה/גלידה, מצורפים כמה רעיונות לנשנושים בריאים.
הכי חשוב לאכול עם מודעות ונוכחות.


אבחון למציאת הייעוד 05/01/15

לכל אחד מאיתנו יש משקפיים דרכם אנו רואים, חווים ומפרשים את המציאות.
המשקפיים הייחודיות לאדם, הם אלו ההופכות כל אחד מאיתנו למי שהוא.
כל אחד מאיתנו הגיע לעולם עם מתנות ויכולות ייחודיות, אך גם עם אתגרים הייחודים לו.
לרוב, איננו מודעים לשפה הפנימית שלנו, אך היא מנהלת אותנו מאחורי הקלעים, משפיעה על ההחלטות שלנו ועל כל מערכות היחסים שלנו.
כדי שנוכל להיות "הטוב ביותר של עצמנו" ולחיות את הייעוד שלנו, אנו רוצים להשתמש בכל היכולות והכוחות שקיבלנו, להביא את עצמנו לידי ביטוי בעוצמה ובאיזון.
ולזהות את השפה האישית שלנו.חזרה לגוף המקורי שלנו 31/07/13

המזון המקורי שרובו מהאדמה, הוא המזון המתאים ביותר לשמור על הגוף, לו אני קוראת "הגוף המקורי" -זה הגוף לו אנו ראויים. זה הגוף איתו נולדנו, הוא ייחודי לנו ואין עוד אחד כמותו בעולם. ייחודו של הגוף הוא ראי לייחודה של הנשמה השוכנת בו.
כל מה שאנו מצווים לעשות הוא: "ונשמרתם לנפשותיכם"- עלינו לשמור על המתנה שקיבלנו, על גופנו ועל נשמתנו, אותם קיבלנו כפיקדון. אם נשמור על בריאות ותזונה נכונה ונלך לפי כללי הבריאות הכתובים בתורה, נזכה לחיים ארוכים ובריאים.אנחנו = מה שאנו אוכלים 13/05/13

הדרך בה אנו אוכלים, משקפת את הדרך בה אנחנו מתייחסים לחיים שלנו - אם אני רעב לחיים, אוכל לא ישביע אותי, רק יעשה אותי רעב יותר! אם אני מאפשר לענק שבתוכי להתבטא, אני כבר לא צריך להיות ענק בעצמי. 
לכל שינוי בהרגלי התזונה, יש השפעה כבירה על כל היבט אחר בחיינו, אוכל הוא דבר בסיסי ושינוי בו יוצר טרנספורמציה אדירה.
סדנאות דיאטה משמינות כי חושבים על אוכל כאשר למעשה, צריך לחשוב על החיים: מה אני רוצה מהחיים שלי, מה אני באמת רוצה מהחיים.כללי אכילה נכונים 02/08/12

כלל 1- אכלו רק כאשר אתם רעבים - "לעולם יאכל אדם אלה כשהוא רעב ", כוונת הרמב"ם שאדם יאכל אחרי הרעב הצודק, שהוא הרעב האמתי, יש הבדל בין הרעב הצודק לרעב האמתי, הרעב הצודק הינו צורך פיזיולוגי של הגוף שמתבטא בירידת סוכר, לעומת תיאבון שהוא אינו צורך אמיתי של הגוף אלה הוא נוצר מגירוי החושים והמחשבות.
לעומת תיאבון שהוא אינו צורך אמיתי של הגוף אלה הוא נוצר מגירוי החושים והמחשבות.
בעולם המערבי יש כל הזמן גירוי לאכול : פרסומות , מפגשים חברתיים, מסעדות, אירועים,מלכודת התענוג 23/06/12

Our lives can become protracted pleasure, enjoyment and satisfaction. The way is very simple. When we make a space between pleasures, we can really enjoy everything perfectly. Meals eaten in the previous one adds flavor to everything. Enjoy this wonderful moment of eating, admiring the beauty and taste of food and then make a break. This applies to all areas of life such as sleeping, reading, teaching jobs, gardening, walking, exercise - and everything in his time-limited, is perfect pleasure.הנהגת הבריאות על פי הרמב"ם 23/06/12


הרמב"ם נחשב ביהדות כגדול חכמי הדורות, זאת בזכות שיעור קומתו הענקית בתורה ובפילוסופיה. הוא חי ופעל לפני כ-800 שנה, והשפעתו החינוכית על עם ישראל לדורותיו היא אדירה. בנוסף על הישגיו האחרים, היה הרמב"ם מגדולי הרופאים בזמנו, ובמקצוע זה שירת בחצר הסולטאן צלאח-אל-דין. הוא היה בין הרופאים הבודדים שהכיר את תורת הצמחים ויישומה לשימוש בתרופות, וגם היה בעל גישה ייחודית ששילב טיפול בגוף ייחד עם טיפול בנפש. תורתו על הבריאות, שנכתבה לפני 800 שנה, מקבלת היום אישור וחיזוק מגלויי הרפואה והתזונה.הצעות לסגנון חיים | ורד צבעון 16/12/11

בריאות זה יותר מאשר רק לאכול היטב

בדף זה תמצאו הצעות לסגנון חיים שנועדו לעזור לנו לחיות חיים בריאים ושמחים


1  2  3  4  >>>

נעלמו כאבי הראש והבטן הכרוניים. אני מלא אנרגיה והתלהבות מהחיים. אני מרגיש ונראה טוב יותר מאי פעם.

    יורם כהן

הופתעתי לגלות כמה מהר ובקלות יורדים במשקל כאשר קשובים לצרכים האמיתיים של הנשמה ושל הגוף. תודה לך ורד על שיעורים מאלפים, ועל כך שאיפשרת לי למצוא את הייעוד שלי ולהעז ללכת בעקבותיו.

    ברכה ריבלין

ורד צבעון סוחפת לחיים של בריאות ואיזון נפשי ותזונתי

    ד"ר ירון קשטן

כל הזכויות שמורות לורד צבעון | טלפון: 054-5404234 | דוא"ל: veredzivon@barak.net.il
נבנה ע"י: SoftQual